Žemės ūkio technika

Lietuvos žemės ūkis nuolat auga, todėl didėja žemės ūkio technikos poreikis. Įvairūs traktoriai, kombainai, kultivatoriai ir kt. suteikia galimybes greitai ir efektyviai atlikti visus darbus. Su žemės ūkio technika visas procesas vyksta sklandžiau ir efektyviau. Kokią techniką rinktis?

TraktoriaiRenkantis kokios žemės ūkio technikos reikia, reikėtų gerai apgalvoti kokius darbus atliekate ir kam daugiausia reiktų technikos. Įvertinti reikia dirbamos žemės plotą. To reikia tam, kad būtų galima teisingai pasirinkti tinkamą žemės ūkio technikos galingumą. Tik tinkamai pasirinkus galingumą, galima bus efektyviai naudotis technikos privalumais. Vertinant žemės ūkio dirbamą plotą, reikia gerai pagalvoti ar ateityje nenusimato plėtros darbų, pavyzdžiui, gal prasidėjo šalimais esančio žemės ūkio paskirties sklypo pirkimas ir po metų ar dviejų metų planuojama padidinti dirbamos žemės plotą? Tuomet verta pagalvoti apie galingesnę žemės ūkio techniką, kad nereiktų neužilgo pirkti naujo traktoriaus ar kombaino.

Labai dažnai ūkininkai galvoja tik apie teisingą technikos parinkimą bei dirbamos žemės plotą, tačiau pamiršta apie technikos gabaritus. Tai labai reikšmingas kriterijus. Gerai pagalvokite, kokie keliai, vartai ar pravažiavimai yra jūsų ūkyje. Technika turi laisvai pravažiuoti pro visur, todėl prieš pirkdami turite viską įvertinti ir atitinkamai rinktis didesnių ar mažesnių gabaritų techniką. Sekantis kriterijus – valdymas. Valdyti traktorių, kombainą ar kitą žemės ūkio techniką turi būti lengva. Pavyzdžiui, traktoriai su automatine ar pusiau automatine pavarų dėže bus daug lengviau ir paprasčiau valdomi, nei su mechanine pavarų dėže. Be to, vairuojant traktorių su mechanine greičių dėže reikės vairuotojui stengtis nuolat išlaikyti vienodą greitį, kas dažnai yra sudėtinga. Be to, vertinant darbų atlikimo greitį, laikas tampa itin aktualus. Kuo daugiau darbo bus atliekama, tuo svarbiau, kad vairuotojui būtų komfortiška dirbti, tuomet verta pagalvoti apie papildomus privalumus, tokius kaip šildymas ir kondicionierius, komforto įranga, ergonomika ir kt. Paskutinis svarbus kriterijus – rinktis kokybišką žemės ūkio techniką bei rinktis tokį gamintoją, kuris turi aptarnavimo servisą netoli nuo jūsų ūkio.

Kiekvienais metais Lietuvoje fiksuojamas vis labiau didėjantis žemės ūkio plotas, o tai reiškia, kad žemės ūkis tampa daugeliui pajamų šaltiniu. Norint kuo daugiau uždirbti iš tokio darbo, tenka investuoti ne tik į darbuotojus, bet ir į techniką, kuri padeda darbus nudirbti daug greičiau ir efektyviau, o tai visuomet reiškia didesnę naudą žemės ūkio savininkui.

2 komentarai

  1. Sutinku kad žemės ūkyje šiais laikais technika labai svarbi. Be abejo reikia pasirūpinti ir technikos saugumu, pavyzdžiui įsistatyti patikimus ir kokybiškus automatinius vartus.

  2. Marius

    Tikrai vienas svarbiausių dalykų yra tinkamai pasirūpinti naujai įsigyta technika ir jų saugumu. Pats turėjau šią problemą, ilgai ieškojau informacijos, bet vėliau atradau, jog angarai gali būti puikus problemos sprendimo būdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *