Kaip sutaupyti elektros

Jeigu perkame elektros prekės, jeigu jas naudojame, tai galime ir pasistengti padaryti viską, kad tik sutaupytume kuo daugiau elektros. Kaip taupyti ją, kaip tą padaryti?

Tinkamas apšvietimas

Elektros darbaiJau rinkdamiesi tam tikras elektros prekės ir apšvietimo prekes galime pasirinkti tokius dalykus, kurie turėtų taupymo režimą. Prietaisai, kurie galbūt brangesni, tačiau taupo elektrą. Prietaisai ir šviesos, kurios turi elektros taupymo režimą, atsirandantį, tarkime, reaguojant į judesį. Taip pat yra ir specialios taupiosios elektros led lemputės, jas irgi verta naudoti. Tačiau kuriant namuose taupymo sistemą pirma reikia pagalvoti apie teisingą namų išplanavimą, o ne apie tai, kaip taupysite su pigesne lempute. Pavyzdžiui, gal jūsų namai be reikalo tamsūs, ir gal net ir tų jūsų lempučių visai nereikėtų, jeigu mokėtumėte panaudoti natūralius šviesos šaltinius. Gal metas nutraukti užuolaidas, kad įeitų šviesos, gal rašomąjį stalą reikia perstatyti prie lango, ir apskritai, padauginti langų. Tada ir mažiau elektros šviesai sunaudosite.

Prietaisai

Kiekvienas prietaisas, būdamas įjungtas į elektros lizdą, visada suvartoja bent šiek tiek elektros. Gal lemputė žiba raudona, kuri reiškia, jog išjungta. Bet ir tam žibėjimui reikalinga elektra, taigi, kažkoks suvartojimas yra. Ypatingai daug elektros be reikalo suvalgoma tuomet, kai stovi į elektros lizdus įjungti pakrovėjai, įkrovikliai. Jeigu nieko nekraunate, išjunkite juos, nes jūs netaupote elektros. Apskritai, išeinant iš namų dar kartą patikrinkite, ar nelieka be reikalo įjungtų prietaisų. Gal be reikalo paliekate įjungtą muzikinį centrą, kolonėles, gal šviesos koridoriuje dega. Jeigu to nereikia, išjunkite šiuos prietaisus.

Naudokite dujas, o ne elektrą

Kai kurie daug elektros ryjantys prietaisai jūsų namuose gali būti užkuriami kitais būdais, o ne elektra. Tarkime, jeigu šildote namus su elektriniu ventiliatoriumi, tai galite išbandyti ir puikią alternatyvą – dujinę šildymo sistemą. Taip pat ir šildant vandenį nebūtina išleisti daug pinigų elektrai, kadangi galima tiesiog pasišildyti vandens irgi su dujomis. Kodėl gi taip nepadarius? Galiausiai, atnaujinkite labai senus įrenginius, pavyzdžiui, šaldytuvą, nes jie irgi eikvoja daugiau negu reikia energijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *