Apie vasaros stovyklas

Turbūt ne kartą girdėjote, kad vasaros stovyklos metu vyksta ne tik pamokos bei užsiėmima, bet ir įvairios pramogos. Paprastai šiose stovyklose laukiame kūrybingų vaikų, tačiau iš tiesų gali būti ir skirtingų stovyklų tipų. Pabandykime aptarti, kokie yra vasaros stovyklos privalumai.

Rami galva tėvams

Vasaros stovykla vaikamsKartais tėvai visai nežino, ką daryti su vaikais, kaip sutarti su jais, kad išliktų tie patys geri tėvai net jeigu vaikas elgiasi tikrai sudėtingai ir neprognozuojamai. Taip pasitaiko, taip būdavo visais laikais, o tėvams kartais viskas, ko reikia – vieno laisvo vakaro, atitrūkus nuo vaikų. Apie laisvas kelias dienas, savaitgalį ar net savaitę – net nedrįstama pasvajoti. Be to, gali atsirasti sąžinės priekaištai sau, jog nemylite savo vaikų, todėl bandote jų atsikratyti. Išeitis yra – tai vasaros stovyklos, kuriose jaučiasi laimingi patys vaikai, jie kažko išmoksta, o tėvams ramu, nes žino, kad ir vaikai laimingi, ir jiems patiems pagaliau atsirado laiko kažką smagaus nuveikti.

Aplinkos pakeitimas

Kiekvienam vaikui, kaip ir suaugusiam, naudinga pakeisti aplinką, pamatyti kažką naujo. Kaip tik vasaros stovykla gali būti toks teigiamas laikinas pasikeitimas. Ypač, jeigu vaikai auga mieste, dideliame triukšme, tarp mašinų, daugiabutyje. Išvykimas į vasaros stovyklą reiškia išvykimą į gamtą – čia jūs galėsite pabūti labai malonioje aplinkoje, galėsite pajusti daug puikių išgyvenimų, atsipalaiduoti. Vaikams tai naudinga, ir verta tai padaryti.

Kažko išmoks ir kažką išlavins

Kaip jau minėjome, vasaros stovyklos metu vyksta ne tik pamokos bei užsiėmima, bet ir įvairių tipų žinių pritaikymai. Vaikas mokosi visai kitokiu būdu, nei buvo įpratęs ligi šiol. Jam nereikia sėdėti prie knygų, nereikia skaityti Kanto filosofijos sudėtingumo lygio veikalų. Jis tiesiog žaidžia, bendrauja, mėgaujasi geru oru, puikia kompanija, nuostabiomis aplinkybėmis. Visa tai jam suteikia pasitenkinimą, ir jis tampa tuo, kuris dar ir netyčia kažko išmoksta. Taigi, jeigu norite, kad vaikas išlavintų savo fizinę ištvermę, loginį mąstymą, orientavimąsi erdvėje, ar vaizduotės lakumą – galbūt kaip tik gera vasaros stovykla ir bus tai, kur atžala su džiaugsmu gaus ir priims dozę naujų žinių bei naudingų įgūdžių.

Nauji žmonės, gerėja socialiniai įgūdžiai

Ir žinoma, žmonės – nauji socialiniai įgūdžiai, naujas žmonių ratas, nauji draugai. Kartais vaikai prisimena savo vasaros stovyklas su didžiausia nostalgija, jiems atrodo, kad tai buvo pati geriausia vasara. Dažniausiai tai lemia kaip tik tai, kad jie ten sutinka daug puikių dragų ir su jais smagiai leidžia laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *