Skelbimų apie gyvūnus specifika

SkelbimasAr kada nors pastebėjote, kuo gyvūnų skelbimas skiriasi nuo baldų ar darbų skelbimų. Baldai dažniau suvokiami kaip nejautrūs, nieko nereiškiantys, tačiau funkciją atliekantys interjero elementai. O štai gyvūnai – tai jautrūs padarai, kuriuos dabar dažniausiai itin gina įvairios ekologijos idėjos. Tai atsispindi ir skelbimų sektoriuje, kur yra tik skelbimai apie gyvūnus.

Kategorijos

Paprastai skelbimas su kačiuku, šuniuku ar žuvyte neatsiduria kažkokioje bendroje gyvūnų kategorijoje. Jos dažniausiai skyla į papildomas kategorijas ir taip atsiranda tokios, kuriose galima kažkaip orientuotis. Dažniausiai būna pagrindinė kategorija skelbimų, kuri vadinasi „fauna ir flora“. Tuomet faunos skiltyje prasideda: šunys, katės, graužikai, paukščiai, ropliai, egzotiniai, paukščiai, įranga, dovanojami ir kiti.

Negrynaveisliai pateikiami kaip grynaveisliai

Dažnas skelbimas, kuriame bandoma parduoti kažkokį gyvūną, susilaukia akylų gyvūnų mylėtojų akių, ir šie nešykšti kritikos, jeigu mato, kad kas nors yra negerai. Tai yra visai efektyvu, nes žmonės, parduodantys šunų ar kačių mišrūnus jau niekaip negali to suklastoti ir vietoje vieno gyvūno kažkaip parduoti kitą. Dažnai galima iš veisėjų išgirsti tik tarp lūpų pasakojamas istorijas. Pavyzdžiui, kažkas veisia mopsus, tačiau kalytė susikergė su lauko šunimi, gimė penki šuniukai. Du mopsai ir trys laukiniai. Pastaruosius sumetė į upę, o panašius į grynaveislius pardavė šiek tiek pigiau, kad greičiau atsisakytų. Jeigu skelbimuose pardavinėjami gyvūnai būna bent šiek tiek nepanašūs į tikruosius, tuomet pasipila komentatorių kritika.

Dovanojamų gyvūnų istorijos

Tačiau pati unikaliausia gyvūnų skelbimų kategorija yra dovanojamų gyvūnų skiltis. Ten galima pamatyti daug dovanojamų šunų, kačių. Šie gyvūnai turi nepaprastai ilgus aprašymus, kuriuos kažkas kruopščiai rašė. Dažniausiai juos pildo prieglaudų savanoriai, ne tik realizuojantys savanoriškoje veikloje meilę gyvūnui, bet ir savo pasakotojo arba rašytojo sugebėjimus. Jeigu koks nors gyvūnas buvo paliktas prie prieglaudos ir dabar bandomas padovanoti, tai bent riebi pastraipa bus skirta keiksmams, tam žmogui, kuris tą šunį paliko. Net jeigu į prieglaudą augintinis atkeliavo iš žmonių, kurių gimę vaikai yra alergiški gyvūnui, o gal kuris iškeliavo į užsienį, tas žmogus taip pat gauna krūvas aprašymų. Patys gyvūnai pateikiami kaip nuostabiausi pasaulyje, kuriems sužmogintiems yra suteikia labai daug puikių žmogaus savybių. Gyvūnų intelektas, charakteris, pomėgiai – tai jau tampa puikia gyvūnų pasakų fikcija, kuri randasi ne viename skelbime, siūlančiame pasiimti gyvūną ir būti naujuoju jo šeimininku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *