Naujos patirtys ir tekinimo staklės

Tekinimo įrangaNe kiekvienam gyvenime į rankas patenka tekinimo staklės. Tačiau štai Saulius pradėjo naują darbą gamykloje, kurioje jam tenka dirbti su tokiomis staklėmis.

Ieškojo darbo – rado

Kaip pasakoja Saulius, jam tekinimo staklės nėra pirmos staklės gyvenime, su kuriomis jis turi reikalų. Tekdavo ir anksčiau dirbti su įvairiomis staklėmis, įvairių medžiagų apdirbimu. Tačiau būtent šios staklės jam yra pirmesnės. „Atėjau čia dirbti iš spaustuvės, dar prieš tai dirbau kitokioje pramonėje. Pirmasis darbas man buvo labai geras, labai jį mėgau, dirbdavau 4 dienas, paskui 4 turėdavau laisvas. Aišku, tekdavo dirbti ir naktinėse, tai susimaišydavo šiek tiek tas ritmas. Bet deja įmonė pradėjo bankrutuoti, nes rinkoje pasirodė daug kiniškos produkcijos, kuri konkuravo ir buvo pigesnė nei mūsų gaminama. Tad pirmiausia turėjau nemažai neapmokamų atostogų, o paskui ir išvis teko savo noru rašyti atleidimo prašymą. Tada prasidėjo mano vargingos paieškos. Paaiškėjo, kad ne taip ir lengva rasti darbą, kokį nori dirbti, ir už kurį mokėtų normaliai. Apskritai, tik tada supratau, kad gamyklose žmonės dažnai geria alkoholį net darbo metu, o taip pat ir atlyginimai būna juokingai maži. Nenuostabu, kad ir geria žmonės – juk iš tokios algos kažko geriau gal net neišspausi“, – sako jis. Vėliau vyras sako pamatęs skelbimą, kad ieškomas žmogus dirbti prie tekinimo staklių, ir nuėjo čia. Ir atlyginimas buvo visai geras, ir kolektyvas stabilesnis.

Ką daro tekinimo staklės

Paklaustas, ką daro jo tekinimo staklės, Saulius sako, kad daro viską, ką reikia daryti. Jos yra pusiau automatinės, todėl jas užprogramuoti turi staklių operatorius prieš tai, o tada jos tekina. Jos dirba su metalo konstrukcijomis, gali ištekinti apvalius metalo dalykus, detales, taip pat ir sujungti tam tikras dalis, padaryti alkūnes vamzdžiams ir pan. Pirmosios savaitės dirbant su staklėmis buvo įtemptos, nes reikėjo persiorientuoti prie naujo įrengimo, pradėti prie jo dirbti taip, kad jis klausytų. Buvo ir labai daug naujos informacijos, ir darbo našumo jau iškart reikalavo vadovai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *