Maišelių revoliucija

MaišeliaiAr pastebėjote, kaip per keletą metų parduotuvėse sumažėjo plastikinių maišelių mada? Staiga patys mėgstamiausi tapo popieriniai maiseliai, į kuriuos galima įsidėti bandelę. O prie kasų jau puikuojasi daugkartinio naudojimo maišai, taip pat popieriniai pirkinių krepšiai. Tie, kurie celofaniniai – tik iš greitai suyrančio plastiko. Tai reiškia, kad yra stengiamasi iš peties, kad tik būtų galima efektyviau naudotis maišeliais ir saugoti gamtą kaskart vis labiau. Pažiūrėkime į maišelių evoliuciją.

Būdavo medžiaginis maišas

Sovietmečio pabaigoje, nepriklausomybės pradžioje turėjome taip skambiai įvardintą deficitą. Jis pasižymėjo daugybės dalykų trūkumu, o importas dar neklestėjo. Tad visi žmonės eidavo į parduotuvę su medžiaginiu maišu, o plastiko ir naftos produktų mes išties ne daug turėjome. Viskas buvo kaip pagal dabartinę madą – tikra, ekologiška, daugkartinio naudojimo, natūralu ir netgi – dažnai mūsų pačių pagaminta.

Atsirado plastikas

Dar žengus keletą metų į priekį, užplūdo mus importinių daiktų ir pirkinių banga. Su ja atplaukė ir puikūs didžiuliai plastikiniai maišai, kuriuos mielai ėmė kiekvienas, o su jais vėliau ir smagiai keliaudavo į parduotuvę. Taigi, tokie plastikiniai maišai tapo mūsų pasididžiavimu. Jeigu eini kažkur, tai žiūri ne kaip gražesnius batus apsimauti, o kaip kuo ryškesnį plastikinį maišą pasiimti su savimi – kaip geriausią aksesuarą. Mums tai reiškė progresą. Tačiau net nepastebėjome, kaip progresavome taip, kad tapome tikra „plastikine visuomene“, visur naudojančia plastiką, naftos produktus ir daug nenatūralių dalykų. Galiausiai ir nuo viso to po dvidešimt metų ėmė darytis bloga.

Grįžimas į ekologiją

Ir štai tada vėl kilo „senų laikų renesansas“. Tų laikų, kai maiste nebuvo saldiklių ir dirbtinių skonių, kai buvo popieriniai maišeliai, kai nebuvo visur tiek plastiko ir chemijos. Kai maistas buvo tikras, kai santykiai buvo tikri, o ne virtualūs, kai žmonės buvo geresni, tikresni, gražesni. Tokių laikų pasiilgo visi, ir dėl to atsirado praeities romantizavimas, jos iškėlimas bei pavertimas tikrai gražiu ir smagiu dalyku. Dėl to mes ir visi kiti dabar taip ir mėgstame tikrus produktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *