Lankomi paminklai Vilniuje

Ką aplankyti VilniujeKiekvienam į mūsų sostinę atvykusiam turistui bus įdomu, kokie lankomi paminklai Vilniuje. Be nuostabios Katedros aikštės regiono bei senamiesčio architektūros, Vilniuje taip pat bus tikimasi aptikti ir tikrų paminklų – skulptūrų, kurios kažką įamžintų bei įprasmintų. Iš tiesų, tokių paminklų kažkiek yra, ir jie yra lankomi tiek lietuvių, tiek užsienio turistų.

Gedimino paminklas

Šis neseniai, dar tik prieš kelis metus prie Gedimino kalno atsidūręs paminklas yra įrodymas, kad gyvenimas yra nenuspėjamas. Tada, kai buvo skelbiamas konkursas dėl paminklo sukūrimo, nemažai kūrėjų – skulptorių aplikavo su savo pasiūlymais. Tačiau atsirinktas buvo būtent šis, kurį ir matome. Iki dabar daug kam neaišku, kodėl viskas nutarta būtent taip, kai turime tokį keistą paminklą. Dažnai užsieniečiai, o ir pirmą kartą čia atsiduriantys lietuviai klausia, ar Gediminas aklas, o gal jis lunatikuoja, o gal jis girtas, nors tikriausiai aklas? Daug klausimų kyla matant rankas keliantį vyrą ir šalia jo sėdintį vilką. Mes irgi galime spėlioti, kodėl Gediminas aklas, bet nujausti, kad turbūt taip norėta parodyti jo apsimiegojusią valią, kai jam prisisapnavo geležinis vilkas.

Krantinės arka

Ne visi paminklai Vilniuje sulaukia tiek diskusijų, kiek šis prieš kelerius metus Neries krantinėje atsiradęs vamzdis. Labai daug žmonių piktinosi ir teigė, kad jiems yra negražu, ir netgi neva gėda prieš užsienio svečius, kurie turbūt nesupranta, kodėl čia stovi šis metalinis agregatas. Iš tiesų, krantinės arka turi savo skandalingą istoriją, kai daug žmonių ginčijosi, ar menas viešosiose erdvėse privalo tenkinti daugumos poreikius, ar jis gali būti tiesiog pačių menininkų išraiškos priemonė.

Žaliojo tilto skulptūros

Dar vienu diskusijų objektu neseniai tapo Žaliojo tilpo skulptūros. Žmonės piktinosi arba tuo, kad pas mus centre stovi sovietiniai balvonai, arba tuo, kad žmonės nori per daug cenzūruoti meną ir jį panaikinti dėl to, kad jis politiškas. Daug diskusijų sukelti paminklai visai neseniai buvo viski nuimti nuo savo postamentų ir ko gero greitu metu ilsėsis Grūto parke, kur atsidūrė ir daugybė kitų senųjų skulptūrų.

Žemaitės skulptūra

Ši taikai Žemaitės skvere sėdinti marmurinė ar akmeninė Žemaitė diskusijų nekelia. Čia prie jos vyksta poezijos skaitymai, kokie nors kitokie kultūriniai renginiai. Ji yra prisiminimas ir mūsų literatūros bei feminizmo pradžios, o taip pat ir lietuviškos valiutos, litų, ant kurių vieno lito kupiūros ji ilgai buvo vaizduojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *