Kaip atpažinti kreivą nosies pertvarą?

ChirurgijaPlastinė chirurgija padeda žmogui išspręsti tiek estetines, tiek ir sveikatos problemas, kurios dažnai ne tik gali nepatraukliai atrodyti, tačiau tuo pat metu dar ir trikdyti gyvybiškoms funkcijoms ar kelti nepatogumą bei skausmą. Viena iš tokių problemų – tai kreiva nosies pertvara, kurią šiandien medicininos pagalba galima ištiesinti ir atlikus nosies pertvaros operacija Klaipėdoje, Vilniuje arba Kaune greitu metu ir be komplikacijų bus galima džiaugtis tiesia nosimi bei lengvu kvėpavimu.

Kada operuoti?

Nosies pertvara gali būti kreiva dėl poros pagrindinių priežasčių. Dažniausiai pasitaikanti priežastis – tai patirta nosies trauma (lūžis, stiprus smūgis, gimdymo trauma), tačiau, nors ir rečiau, bet vis tiek kartais su kreiva nosies pertvara jau yra gimstama. Bet kokiu atveju reikėtų ją ištiesinti tiek dėl estetikos, tiek ir dėl sveikatos. Tačiau kada žinoti, jog Jūsų nosies pertvara yra kreiva ir ją reikia operuoti?

Ne visada kreiva nosies pertvara yra pastebima iš pirmo žvilgsnio, gan dažnai tai galima nuspręsti tik dėl įvairių sveikatos simptomų bei patvritinus ausų, nosies ir gerklės gydytojui. Be jokios abejonės, po nosies lūžio kreiva nosies pertvara bus matoma ir medikai bandys ją iš karto atstatyti į vietą, tačiau kartais nosies pertvara gali pakisti ir po stipraus smūgio. Nors nosis gali ir nelūžti, o ir vizualiai neatrodyti, kad ji tapo kreiva, tačiau tokiu atveju rekomenduotina apsilankyti pas gydytoją.

Simptomai, išduodantys kreivą nosies pertvarą yra išties akivaizdūs. Visų pirmiausia, tai sunkus kvėpavimas pro nosį, to pasekoje stengiantis visuomet kvėpuoti tik pro burną. Sunkus kvėpavimas pro nosį tiek nemalonus pačiam žnogui, tiek ir neleidžia taisyklingai ir kokybiškai kvėpuoti, o kartais net estetiškai atrodyti. Kitas gan ryškus simptomas – tai knarkimas ar miegojimas išsižiojus, kas vėlgi yra labai glaudžiai susiję su problematišku kvėpavimu pro nosį. Nors Jūs gal ir nejaučiate, kad knarkiate, tačiau atkreipkite dėmesį ar aplinkiniai to nepastebi. Pastebėjus tokius simptomus reikėtų kreiptis pas gydytoją apžiūrai, kad jis nustatytų esamą problemą – tikėtina, kad tai gali būti kreiva nosies pertvara. Tokia diagnozė praneša apie būtiną operaciją, kuri šiandien nebėra tokia skausminga ir bauginanti, tačiau užtikrintinai pagerins sveikatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *