Būtini kompiuterio komponentai, kuriuos turėtumėte žinoti

Jeigu namuose stovi kompiuteris, verta žinoti, kokie yra bent jau pagrindiniai kompiuteriu komponentai. Mat gyventi uždarame pasaulyje ir nežinoti iš ko susideda mūsų kasdien naudojami daiktai – šioks toks praradimas. Civilizacijos istorijai žengiant į priekį, smagu ir pravartu žinoti, kaip tai pažangos raidai pavyksta judėti, kaip atsirado kompiuteris ir iš kokių komponentų jis susideda. Apie istoriją šį kartą nekalbėsime, pakanka žinoti, kad dauguma dalykų atsirado ir buvo intensyviai pradėti naudoti bei tobulinti būtent karų metu. Nors karas buvo pragaištingas žmonių gyvybėms, tačiau kariaujant buvo išrasta ir panaudota labai daug dalykų. O kokie yra kompiuteriu komponentai, kuriuos vertėtų žinoti kiekvienam?

Atminties komponentai

Kompiuterių dalysSu atmintimi yra susiję jos įrašymas ir nuskaitymas. Tam naudojami HDD, SDD ir CD įrenginiai. Gali būti kietieji diskai arba operatyvioji atmintis. Atmintis yra labai svarbi kompiuteriui. Pirmieji kompiuteriai, kuriuos turėjome namuose, turėjo gal vos 200 – 500 MB atminties, ir tai jau buvo gana daug tuo laiku. Mat nešiojami atminties diskeliai (floppy discs) tesiekė mažiau nei pusantro megabaito. O ir programinės įrangos niekas neturėjo labai didelės.

Vaizdo plokštės

Šis komponentas tiesiogiai atsako už tai, kokį vaizdą matote savo ekrane. Tai yra ta kompiuterio smegenų dalis, kuri mąsto apie tai, kaip bus transliuojamas vaizdas. Kartais, kai turite itin aukštos kokybės video failą, jis video grotuve ima strigti, garsas eina, o vaizde matote tik kažkokį pikselių chaosą. Kas tada atsitinka? Greičiausiai jūsų vaizdo plokštė būna per silpna. Reikėtų geresnės, kad vaizdą galėtumėte matyti tinkamai. Taigi, su tinkama vaizdo plokšte galėsite pasižiūrėti, ką norėsite.

Procesorius

O tai yra tikrosios kompiuterio smegenys. Iš tiesų, pats terminas „kompiuteris“ buvo sukurtas dėl to, kad tuo laiku, kai jį kūrė, taip vadindavo žmogaus smegenis. Dar ir dabar „computing“ gali reikšti „mąstyti, skaičiuoti“. Taigi, kompiuterio sandara yra panaši į žmogaus smegenų sandarą, iš kurių būtent procesorius ir yra tos tikrosios, mąstančios smegenys. Dėl to reikia saugoti kompiuterio procesorių. Labiausiai jį saugome nuo perkaitimo, nuo kurio apsaugoti gali geras aušintuvas.

Interneto įranga

Dabar dažniausiai visi naudoja bevielį ryšį. Tam, kad jį turėtumėte, reikia kabelio, kuriuo ateitų interneto ryšys. Šis kabelis turi jungtis į modemą ir į skirstytuvą, spinduliuojantį bevielį ryšį jūsų namuose, biure ar kitoje erdvėje. Dažniausiai skirstytuvas yra su tiesioginiu maitinimu, bet gali būti ir su baterijomis.

Vienas komentarats

  1. Naudojant kompiuterį taip pat visada praverčia įvairios programos, pvz Microsoft Office ir kitos. Tad rekomenduoju jas taip pat įsigyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *